O Nás

Jak vznikala Fischerka

Značku pod názvem Fischerka jsem založila v roce 2015. Ovšem ve skutečnosti její začátky sahají až před rok 2002, kdy jsem si ušila svoji první kabelku. 

Bylo to v době, kdy jsem ještě chodila na základní školu a začala objevovat  kouzla módního návrhářství. V tom období mě ze všeho nejvíc bavilo přetvářet staré oblečení na, mnohdy až extravagantní, kousky do mého šatníku. Dnes se tomu dokonce říká upcycling, o tom jsem ovšem tenkrát ještě neměla ani zdání. 

Funkce šicího stroje už jsem tehdy měla v malíku, šít mě totiž naučila babička ještě jako malou holku na starém šlapacím stroji.

A protože mě odívání naprosto pohltilo, chtěla jsem se naučit řemeslu a tak jsem v roce 2003 nastoupila na Střední Oděvní školu do Prostějova, kde jsem o 4 roky později úspěšně odmaturovala.

Už 17 let jsou můj druhý svět. Svět, ve kterém se zdokonaluji na profesionální úrovni a mám neuvěřitelnou chuť pouštět se stále do nových projektů. Moje zapálení pro práci oceníte především v detailech zpracování každého jednoho kusu výrobku, který vytvořím. Nespokojím se totiž s tím prvním, co funguje. Jsem toho názoru, že vždy je co zlepšovat a tak sama sobě stále zvedám laťku.

Už slavná Coco Chanel pronesla, že ,,Luxus musí být zároveň pohodlný. Jinak to není luxus." A toho já se držím.

Zpět do obchodu